Můj příběh

Jsem jinej Ouředník

Jmenuji se Tomáš Ouředník. Jsem veřejně aktivním občanem Čáslavi.

Narodil jsem se 5. 5. v roce 1979. Profesně se věnuji cestovnímu ruchu, médiím i marketingu. Více ZDE.

Co dělám pro město Čáslav

2022 – 2026
Jsem členem Komise Rady města Čáslav pro Kulturu, spolkovou činnost a cestovní ruch (KSČCR)
Jsem členem Komise Rady města Čáslav pro nakládání s nemovitým majetkem města
Jsem členem Komise Rady města pro sport

Jde o poradní orgány. Nejsem zaměstnancem Městského úřadu Čáslav. Propaguji město Čáslav projektem Máme rádi Čáslav. Důležité informace pro obyvatele Čáslavi jsou také soustředěny na Čáslav sobě.

2018 – 2022
Od roku 2018 do roku 2022 jsem byl konstruktivně kritickým členem Pracovní skupiny Rady města Čáslav Otevřenost, informovanost a zapojení obyvatel (OIZO). Spolupodílel jsem se na zavedení mobilní aplikace pro občany: původně s názvem Mobilní rozhlas, aktuálně Munipolis.

Byl jsem zastáncem kvalitnějších informací na úkor jejich množství. Prosazoval jsem i z pozice svého mediálního vzdělání změny v radničních novinách Čáslavské noviny. Ale bohužel například názorová rubrika pro občany nebyla během posledních čtyř let vůbec zřízena. I zavedení redakční rady, kde by byli zástupci různých názorových proudů, neprošlo.

Byl Jsem členem Komise Rady města Čáslav pro Kulturu, spolkovou činnost a cestovní ruch (KSČCR). Komise hodnotila dotační tituly týkající se právě kulturních akcí, spolkové činnosti i cestovního ruchu. Inicioval jsem, aby granty byly označovány logem Čáslav – PODPOŘENO MĚSTEM ČÁSLAV.

V obou případech jde o poradní orgány. Nejsem zaměstnancem Městského úřadu Čáslav. Propaguji město Čáslav projektem Máme rádi Čáslav. Důležité informace pro obyvatele Čáslavi jsou také soustředěny na Čáslav sobě.

Jak občanům otevírám oči

Krize v Městské nemocnici Čáslav První jsem souhrnně upozornil na hromadné výpovědi lékařů i sester v Městské nemocnici Čáslav. Vysloužil jsem si tím od vedení nemocnice a města (místostarosta Martin Horský) zastrašení v podobě „výstražného čtyřstránkového dopisu“ od advokátní kanceláře. Krizová situace se potvrdila, když musela být uzavřena interna a tři ambulance pro nedostatek personálu. Přešlapy

Územní studie v časové tísní, jednání i o prázdninách
Současná radnice se znovu snaží rychle a v před volbami rozhodnout o osudu areálu Prokopa Holého. Jde o pokračování „akce“ ze září 2021. Veřejnost byla znovu na vedlejší koleji. Otevřený dopis 8 šéfů SVJ bytových domů: odmítají zvláštní způsob komunikace radnice vůči občanům, jsou především proti husté výstavbě, zvýšenému počtu obyvatel i proti 6 podlažním bytovým domům. Současné vedení města rozhodovalo o miliardových investicích na základě řady pochybností, proti zájmům občanů a především v časové tísni – na jedno z veřejných jednání i o prázdninách a dovolených 18. 7. 2022. Přešlapy

Prodej lukrativní městských pozemků V Čáslavi jsem jako první informoval o nepromyšlené výstavbě 513 bytů za 1,5 mld. Kč a s tím souvisejícím prodejem 16 000 m2 lukrativních městských pozemků developerovi (Trigema) za podpory místostarosty Martina Horského a starosty Vlastislava Málka. Mobilizoval jsem další občany, kteří mi pomohli zamezit rychlému a netransparentnímu prosazení záměru. Bod narušil celé jednání zastupitelstva, muselo být ukončeno, a byl odložen. Přešlapy

Ostravské kaly Dříve jsem také výrazně pomohl medializovat kauzu ostravských kalů v Čáslavi. Zveřejnil jsem poznávací značky a fotografie aut vyjíždějící z ostravských lagun, která opravdu jezdila na skládku u Čáslavi. Vše vyvolalo mimořádné zastupitelstvo o skládce. Případ se také objevil i v celoplošných médiích. A následně téma skládky ovlivnilo i komunální volby v Čáslavi v roce 2018. Přešlapy

Komunální volby 2022

Byl jsem lídrem Čáslav sobě. Při historicky první účasti ve volbách v Čáslavi jsme získali 2 244 hlasů. Dosáhli jsme na slušných 3,04 %.

Především mi není lhostejný osud Městské nemocnice Čáslav. I velmi zavádějící prezentace současné radnice o její skutečné kondici. O stavu průběžně informuji. Stejně tak jsem za velké pomoci občanů prozatím zastavil megalomanské plány radnice na výstavbu developera. Na malém prostoru mělo vzniknout 513 bytů. Značně by to snížilo kvalitu bydlení v lokalitě Prokopa Holého v Čáslavi.

Především z těchto důvodů kandiduji jako lídr uskupení Čáslav sobě.

Jak to všechno začalo, moje první vystoupení

V únoru 2018 jsem poprvé veřejně vystoupil na zastupitelstvu v Čáslavi. Byl jsem jako občan šokován laxním přístupem starosty i senátora Jaromíra Strnada (ČSSD). Šlo o uskladnění ostravských kalů na skládku u Čáslavi. Později jsem přinesl důkazy, že auta vyjíždějící z ostravských lagun opravdu jezdí na skládku u Čáslavi. Poznávací čísla aut se schodovala.

Člen komisí Rady města Čáslavi

Kultura, spolková činnost a cestovní ruch

Pro nakládání s nemovitým majetkem města

Pro sport

Otevřenost, informovanost a zapojení obyvatel

Jak jsem začal žít na Kutnohorsku

Po seznámení s partnerkou žiji ve středočeské Čáslavi od poloviny roku 2016.

Jaká důležitá města jsem v životě „potkal“

Žiji ve středočeské Čáslavi. Mám oblíbenou i Kutnou Horu a další města Kutnohorska. Posledních několik let se pohybuji právě na Kutnohorsku. Pravidelně navštěvuji i Prahu, kde jsem i několik let žil i studoval. Mým dalším studentským městem je i Olomouc. Mezi zahraniční města, která sehrála důležitou roli v mém životě patří Berlín i Mexico City. Mým rodným městem je jihočeský Písek.

S jakými médii jsem spolupracoval

Mám zkušenosti s televizemi (Z1, TV Prima, TV Nova, ČT) i rozhlasovými stanicemi (stanice Českého rozhlasu, Applaus), internetových médií (iDnes.cz, tn.cz, z1tv.cz i s tištěnými médii: regionální deníky i týdeníky. Pracoval jsem jak pro veřejnoprávní, tak i pro soukromá média. Více ZDE.

Proč jsem vystudoval mediální studia i žurnalistiku

Motivací bylo kvalitně informovat, vytvářet kritické názory a přinášet, co možná nejvíce objektivní pohled na společenské problémy.

Jaké školy jsem absolvoval

Vystudoval jsem mediální studia na Univerzitě Karlově v Praze (titul Mgr.), předtím žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci (titul Bc.). Absolvoval jsem roční pomaturitní jazykový kurz němčiny při Obchodní akademii v Písku. Ukončil jsem pětiletý maturitní obor obchodník, včetně výučního listu na SOŠ a SOU Písek. Navštěvoval jsem Základní školu Edvarda Beneše v Písku (dříve ZŠ Maxima Gorkého).

Kde jsem se narodil

Narodil jsem 5. 5. 1979 v jihočeském Písku.

Barevný svět Tomáše Ouředníka / Color world by Tomáš Ouředník

Sdílejte: